Dalīties:

 

Projekta mērķis.

Guli gudrāk dzīvo labāk

Ir labi zināms, ka miegs ir būtisks ikviena cilvēka dzīvē, jo mēs tajā pavadām trešdaļu savas dzīves. Miegs dod mums atpūtu un enerģiju, mieru un drošības sajūtu. Veselīgs miegs palīdz mums atgūt spēkus. Taču tikai nedaudzi cilvēki apzinās miega traucējumu sekas.

Miega traucējumi ir brīdinājuma signāls, lai meklētu speciālista padomu. Bezmiegs, nakts murgi, somnambulisms, miega traucējumi, elpošanas traucējumi miega laikā, hroniska miegainība dienas laikā – tas viss ir indikācijas neirodiagnostikas veikšanai.

BKUS Pētījums


Epilepsijas un miega medicīnas centrs https://www.bkus.lv/lv/content/epilepsijas-un-miega-medicinas-centrs sadarbībā ar Latvijas Universitāti veicis pētījumu par Latvijas jauniešu miega paradumiem. Pētījumā piedalījās 1052 jaunieši vecumā no 12 līdz 19 gadiem no 11 Latvijas skolām.

Pētījumā noskaidrots, ka 54% jauniešu uzskata, ka guļ par maz, bet 35% jauniešu Latvijā ir pastiprināta dienas miegainība. Nedaudz vairāk jeb 39% jauniešu Latvijā darba dienās guļ mazāk, nekā rekomendēts atbilstoši vecumam. 20% no aptaujātajiem jauniešiem domā, ka viņu miega kvalitāte ir slikta. Savukārt 40% meiteņu un 27% zēnu Latvijā ir pastiprināta miegainība dienā. Visbiežāk tas ir nepietiekama miega daudzuma dēļ, jo pusaudžiem vislielākais izaicinājums ir laicīgi doties laicīgi gulēt. To ietekmē dažādu faktoru kombinācija.

UNIO misija


Epilepsijas un miega medicīnas centrs paplašinās un līdz 2023. gada beigām spēs strādāt efektīvāk, palīdzot vairāk bērniem līdz 18 gadu vecumam. Finansējums ir nepieciešams, lai iegādātos tehnoloģiskās medicīnas iekārtas, ērtas funkcionālas gultas un mēbeles bērnu centram. Tas viss ir nepieciešams, lai katrs bērns justos kā mājās. Nepieciešamā summa aprikošanai- 361657.06 eiro.

 

Radīsim labākos apstākļus veselīgam miegam un laimīgai nākotnei mūsu bērniem.

Dalīties
Copy link